Posviťte si na to

Osvětlení jednotlivých pokojů v bytě je velmi důležitou součástí praktického, ale i pohodlného bydlení. Když vezmeme jednotlivé prostory v bytě, většinou se dají rozdělit na předsíň, kuchyň, koupelnu, WC, obývací pokoj a ložnici. Při dnešních cenách elektrické energie není od věci si udělat jasno, kolik světla, a tím pádem kolik svítidel do jednotlivých prostor potřebujeme. Nejslabší žárovky můžeme zvolit na WC. Do koupelny, kde pánové potřebují světlo na holení a dámy na úpravu účesu, či na líčení, můžeme volit svítidla dvě. Jedno slabší, centrální, a druhé, nejlíp bodové natáčecí, nad umyvadlem. To se bude zapínat jen při zmíněném holení či líčení.

světla

Ani předsíň nemusí být nijak silně osvětlena, ale máme-li součástí předsíně i zrcadlo, v němž se kontrolujeme, než vyjdeme z domu, jistě na sebe budeme chtít vidět. V kuchyni máme většinou silnější svítidlo nad kuchyňskou linkou. Každá hospodyňka to jistě ocení. Nejvíc druhů svítidel míváme v obývacím pokoji a ložnici. Uprostřed pokoje je zavěšený lustr do obývacího pokoje, nebo lustr do ložnice. Tento hlavní lustr vždy udává styl celého pokoje, protože je to většinou první věc, která padne příchozí návštěvě do oka. V pokoji ale míváme řadu dalších bočních světel. Rádi si po večerech čtete? Tak to potřebujete pořádné světlo, abyste zbytečně nenamáhali oči.

lustr

Většinou volíme stojanové, natáčení světlo, u kterého jde například regulovat sílu světla. Ať už k četbě nebo k ručním pracím potřebujeme kvalitní osvětlení. Kromě těchto světel máme v pokoji či ložnici i malá světla, která nám slouží jen pro orientaci v pokoji, když nepotřebujeme přímo světlo k nějaké činnosti, ale nechceme se dívat na televizi úplně po tmě. Taková to drobná světla ocení i vaše děti, pokud mají problém usínat samy v pokoji po tmě. Lampička ve tvaru zvířátka ho strachu zbaví.