Péče o hrob


Nemít krásně upravený hrob bývalo pro obyvatele místa, ve kterém hrob mají, celkem ostuda. Doba samozřejmě pokročila, a spousta starších lidí, kteří na upravenost hrobů tak dat, už bohužel nežije. Mladší generace už nemají ke hrobům takový vztah, často bydlí v jiném místě, a nemají tolik času se o hroby starat. Je to vidět i v období Dušiček, které bylo každoročním vrcholem péče o místo posledního odpočinku našich předků. Kdo na Dušičky neměl hrob pečlivě očištěný a vyzdobený, ten se dostal do řečí. Aby si lidé výzdobu a především údržbu hrobů zjednodušili, nechala část z nich hroby zakrýt kamenem, díky muž jim odpadá starost o živé květiny.

hroby výzdoba

Ty se musí zalévat, plet a to je poměrně velký žrout času. Na náhrobní kámen jen postavíte vázu a máte hotovo. Na náhrobek se snadno pokládají i květiny právě na Dušičky. V tomto období už je většinou deštivo, a tak jsou lidé rádi, že se na hrob dostanou položit výzdobu suchou nohou. Aby hrob nějak vypadal nejen na Dušičky ale i po celý rok, je dobré na něm mít alespoň nějaké květiny. Z tohoto pohledu jsou ideální umělé květiny na hrob, které vypadají jako živé.

umělá levandule

Je ale potřeba je koupit ve specializovaném obchodě, protože pokud je koupíte v obyčejné obchodě, natrefíte na nekvalitní květiny, na kterých je na první pohled vidět, že jsou plastové. Ty nejlevnější stojí slova pár korun, ale také podle toho vypadají. Proto je lepší raději trochu připlatit a koupit si kvalitní a k nerozeznání od živých luxusní umělé květiny, které jsou barevně stálé. Není nic horšího než dávat na hrob staré umělé květiny, které byly barevné možná před několika lety. Umělé květiny mají tu výhodu, že se dají dát nejen do vázy, ale i do různých vazeb. Mnoho prodejců dekorací na hroby je prodávají jako součást podzimních i vánočních aranžmá, která vypadají opravdu krásně.