Zmírněte své úzkosti


Úzkosti jsou nepříjemným stavem, který může potkat každého z nás. A věřte, není to nic příjemného. S těžkými úzkostmi byste měli navštívit terapeuta, který vám pomůže je zvládat. Pomoci si ale můžete také sami, a to v celku jednoduchými kroky, které vám pomůžou se zvládáním vaší úzkosti.

Dýchání

Dýchání vám může překvapivě pomoci zklidnit stav, kdy pociťujete silnou úzkost. Musíte se na své dýchání dobře soustředit a zaměřit se hlavně na břišní dýchání. Posaďte se, zklidněte a zaměřte pozornost na svůj dech. Vnímejte každý nádech nosními dírkami. Dejte si ruku na břicho a druhou na hruď. Nadechněte se a poté asi na tři vteřiny zadržte dech. Poté pomalu vydechněte. Snažte se během tohoto procesu na nic nemyslet a udržovat hlavu čistou.

dýchání

Meditace

Spolehněte se na starou dobrou meditaci. Začněte meditovat alespoň 10 minut denně. Mysl se vám zklidní, otevře a na vaši úzkost to může mít blahodárný vliv.

Sebepéče

Každý z nás si zaslouží, aby se trochu rozmazloval. Dopřejte si večer péči o svou pleť, dejte si horkou vanu s aromatickými oleji, zajděte si na masáž nebo si dopřejte manikúru. Péče o sebe samou zvyšuje sebevědomí a může opět zmírnit vaši úzkost.

sebepéče

Bylinky na zklidnění

Někdy se úzkost dostane do takové fáze, že již přírodní věci nepomáhají. Někdy ale naopak mohou být bylinky pro vaše tělo a mysl velmi prospěšné. Na úzkosti je skvělý třeba kozlík lékařský, levandule nebo vyzkoušejte třezalkový čaj.

Ukliďte si

Čisté prostředí, které máte organizované a nepanuje tam chaos je důležité pro vaši psychickou pohodu. Nepořádek může být kupodivu i spouštěčem úzkosti. Proto zkuste vyklidit zásuvky, skříně a šatník a zbytečných věcí se zbavte. Najděte věcem nový řád a uspořádejte si je.

Kvalitní spánek

Úzkosti podporuje i nedostatek spánku nebo nekvalitní spánek. Dbejte na to, že budete spát alespoň osm hodin denně. Před spaním se nedívejte do mobilu ani na televizi. Raději si něco přečtěte, nejlépe něco optimistického. Udržujte také v ložnici čerstvý vzduch, který by neměl být příliš horký.