Že nás to dříve nenapadlo


V podstatě věci, které vnímáme jako složité a vymýšlíme na ně různé strategie, mají velmi jednoduché řešení. V případě balení, tak aby zboží bylo chráněno před prachem nebo nějakým jiným vlivem, nám postačí obyčejný igelitový sáček. Ačkoliv on zase tak obyčejný není. Dá se totiž velmi jednoduše zavřít a zboží z něho nevypadne. Tedy pokud to nejsou ostré předměty, které by ho mohly nějakým způsobem protrhnout a pak by nám byl skutečně i on k ničemu. Dnes se ale vyrábí igelitové sáčky různého provedení tloušťky, velikosti, ale zároveň i zavírání. Již není nutností dělat uzlíky, kupovat si svařovací stroj, aby nám spojit volné konce nebo složitě konce svazovat provázkem. V dnešní době je nabídka celkem široká, ale především efektivní.

sáček klopou

Jak můžeme pevně sáček uzavřít bez jakéhokoliv složitého systému?

  1. Zipem – jedná se o umělý systém zavírání, kdy hrany spojíme k sobě jedoucím jezdcem. Něco podobného, jako jsme zvyklí u zipu.
  2. Drážkou – někdy jsou dokonce i ve dvou řadách nad sebou, ale také je větší jistota, že držení bude pevnější. Pouze se k sobě zacvaknou.
  3. Hrana je opatřena lepidlem. Sáčky klopou uzavřou materiál a přitlačením na ohnutou lepicí část, se strany spojí. Takový mechanismus vídáme běžně snad v každém obchodě. Je pravdou, že je to velmi praktické, jelikož když si chceme vybranou věc vyzkoušet nebo se na ni pouze podívat, tak nemusíme trhat nebo stříhat obal. Stačí najít založenou stranu a sáček snadno otevřeme. Pokud nevyhovuje velikost nebo zboží, tak se nic neděje. Vložíme ho opět do sáčku a stejným způsobem uzavřeme.

sáček s klopou

Hodí se na všechno

Takto můžeme do něj zabalit prakticky cokoliv. Lepení drží skvěle, tudíž klidně může zabalený sáček putovat do dílny, lednice, skříňky nebo mrazáku. Výrobce na trh přináší nabídkou dvou druhů sáčků a to jeden je s provedením vzduchových otvorů, což umožňuje vytlačení vzduchu a pak sáčky bez vzduchových otvorů a ty pak lze běžně použít i na sypký materiál.