Navštivte Kapské Město v jarních měsících září a říjen

Hlavní město Jihoafrické republiky hraje na tamním jaře, takže při našem podzimu, všemi barvami. Proč se sem vydat právě teď?
o   Navštivte zahrady tisíce květů
Zdejší botanické zahrady a zahradní parky obsahují na čtyři stovky druhů květin, které můžete najít i u nás, ale takové Fynbosy, Jacarandy nebo kosatce v takovém množství nikde v Evropě neuvidíte.

Celá oblast Kapska je jedna velká zahrada

Podle cestovatelů je Kapské město pokládáno za šesté květinové království na světě. Celkem v celé oblasti můžete najít až osm tisíc druhů rostlin – a téměř všechny v tuto dobu rozkvétají.

Botanická zahrada Kirstenbosch

Na úpatí Stolové hory, konkrétně na její východní straně, se nachází botanická zahrada pod širým nebem, Kirstenbosch. Tato zahrada je úžasná v tom, že se zde můžete nejenom procházet, ale také se svézt na loďce po jezeře, nebo si zde s přáteli či rodinou uspořádat piknik. Nebo si můžete vzít jenom deku a pozorovat okolní přírodu při odpočívání.

Bo Kaap

Tato čtvrť je známá tím, že se jí říká muslimská. Právě tady najdete mešity a většinu muslimského obyvatelstva, ačkoli je toto náboženství typické pro sever Afriky. Ačkoli je Kapské město založeno křesťany a většina obyvatelstva je zde bílá, potomci kolonizátorů, i muslimská část afrického obyvatelstva je součástí tohoto města.

Jak se zde muslimové objevili?

o   Kdysi se této části říkalo Malajská. Proč? Protože v sedmnáctém století sem Nizozemci, kolonizátoři, přivezli levnou pracovní sílu z Malajsie.
o   Když na konci devatenáctého století Evropa zrušila otroctví, většina Malajců zde zůstala a začala pracovat za peníze, usadili se zde natrvalo a založili zde svoji čtvrť.
o   Dnes je Bo Kaap, tedy „Nad Kapským městem“ překrásnou spletí typických barevných domků a úzkých uliček, z nichž na vás dýchá ta pravá kapská atmosféra.

2/5 - (1 vote)