Plavání jen v čisté vodě

Chcete-li se koupat každý den v bazénu, aniž byste riskovali nějakou nemoc, měli byste hlavně myslet na pravidelné dezinfikování vody. Bez toho to nejde.

Plavání jen v čisté vodě

Letní prázdniny je potřeba trávit, pokud možno někde u vody. Naštěstí je v našich zeměpisných šířkách celá řada rybníčků, tůněk, řek i přehrad, kde je možné tyto fantazie realizovat. A kdyby bylo nejhůř, vždy je možné zajít na nejbližší veřejnou plovárnu, kterých je u nás také habaděj. Ať už půjde kamkoliv, takřka vždy budete muset vodní plochu sdílet i s jinými lidmi, což se ne každému může zamlouvat. V případě, že máte vlastní zahradu, můžete si tato dilemata odpustit a koupat se u sebe doma. I na malé zahradě může vyrůst bazén.

Žena v bazénu

A nemusí se jednat o klasický model, který je zcela zapuštěný v zemi. Dnes jsou v módě spíše bazény nadzemní, a to hlavně díky jejich ceně, která je bezkonkurenční. Na plavání to pravda moc není, ale zchladit se v takové vodní nádrži můžete celkem bez potíží. Jen si dávejte pozor, abyste dávali do vody správné množství dezinfekce.

Ta může mít celou řadu podob. V případě, že nechcete příliš utrácet, ale zároveň hledáte něco účinného, ideálem pro vás budou chlorové tablety Chlorito.cz. Jejich výhoda nespočívá pouze v přijatelné ceně a velké efektivitě, ale rovněž i jednoduchosti dávkování. Když si pořídíte vhodný speciální plovák, můžete nasypat patřičné množství tablet do něj a nechat je pomalu rozpouštět ve vodě. Pár dní pak budete mít z dezinfekcí pokoj. Ovšem ne každý chlór snáší dobře. Přeci jen, kdysi se používal jako bojový plyn. Proto je vhodné poohlédnout se v případě příliš vysoké nesnášenlivosti i po jiných možnostech.

Koupání

Asi tou nejvyhledávanější alternativou je aktivní kyslík, který může mít rovněž celou řadu podob. Na rozdíl od výše zmíněné konkurence ale nezapáchá ani ve větší koncentraci nedráždí pokožku. Dalo by se říci ideál. Ovšem je trochu dražší. Ještě lepší vlastnosti má mořská sůl. Ta dokonce působí na pokožku blahodárně. I proto lékaři doporučují lidem s kožními chorobami dovolenou u moře. Sůl je však docela drahá, zvláště, když k ní musíte dokoupit i solonizační jednotku.