Instalatérský havarijní servis zasahuje i u zanesených odpadů

Zápach vás upozorní, že něco není v pořádku

Kdo má doma nějaké zvířátko, které vyžaduje domácí toaletu, jistě si dobře uvědomuje, jak důležité je udržovat takový záchodek v čistotě. Například, máte-li doma kočičku, její moč intenzivně páchne, a jakmile se stelivo močí nasákne, poznáte to ihned podle pronikavého zápachu, načež stelivo vyměníte za čisté. Pronikavý zápach může signalizovat problém i v kanalizaci, resp. v domácích odpadech. Může to znamenat blížící se problém, tedy např. zanesení neprůchodnou zátkou, kterou nebude tak snadné prorazit běžnými prostředky, jež máte doma k dispozici.

instalatér v montérkách

Zápach odpadů vzniká např. hnilobnými procesy, které se uvnitř potrubí odehrávají, http://www.fandimefilmu.cz/clanek/10618-mumie-odehravaji-se-stara-a-nova-ve-stejnem-svete šíří se odtud jedovaté plyny (čpavek a sirovodík), a rozhodně to není nic příjemného.

Nepodceňujte prevenci – abyste nemuseli tak často volat instalatérský havarijní servis Kanalizace Instalatéři, je vhodné odpadu v domácnosti věnovat určitý čas v rámci preventivních opatření. Měli bychom jednou za čas, přibližně jednou za měsíc, odpady protáhnout nějakým čistidlem, např. louhem sodným nebo sodou na praní. Existují i biologická (ekologická) čistidla odpadů na bázi některých mikroorganismů, které požírají organickou hmotu, enzymaticky ji rozkládají a nevytváří se tím pádem v odpadech nános, který by je ucpával.

instalatér na toaletách

Havarijní servis je tu 24 hodin denně – i přes preventivní opatření se může stát, že se odpady zanesou, a nelze je prorazit např. gumovým zvonem, v takovém případě je nutné volat havarijní servis. Instalatéři jsou schopni a ochotni přijet i v sobotu noci, pokud to situace nezbytně vyžaduje, a na ucpané odpady nasazují silnější prostředky, než bývají doma běžně k dispozici, např. rotační péro nebo tlakovou vodu. Stav odpadního potrubí mohou také monitorovat kamerovým systémem, a mohou vás upozornit na nějaké nedostatky, které se v odpadech vyskytují.