Slušná cena za slušné bydlení

Kdo si dnes chce pořídit vlastní bydlení, musí se smířit s faktem, že za něj dá mnohem více než ještě před pár lety. A ceny půjdou nahoru i v budoucnu.

Slušná cena za slušné bydlení

Každý, kdo má dnes zálusk na koupi vlastního bydlení, by tam měl učinit co nejrychleji, jelikož je dost pravděpodobné, že obytné nemovitosti se zase budou rychle zdražovat. V posledním desetiletí skokové podražily několikrát a není důvod domnívat se, že to tentokrát bude jiné. Ovšem to neznamená, že by snad dnes byly byty kdovíjak levné. Právě naopak. Jsou dražší než kdykoliv předtím. Kdo ale touží žít ve svém, tomu nic jiného, než koupě předražené nemovitosti nezbývá. Nebo že by přeci?

Bydliště

Jsou zde i jiné možnosti než koupě bytu, respektive rodinné vilky. Ale není jich zase tolik, aby bylo možné si vybírat. Jednou z těch nejlepších a nejschůdnějších možností je mobilheim. Na první dobrou docela prosté bydlení, ovšem kvalitativně na výši. Hodně záleží na požadavcích případného zájemce. Větší rodiny by se každopádně měli poohlédnout po něčem jiném.

Domek na prodej

Mobilní domy, zvláště ty nejnovější generace, rozhodně nejsou tak maličké, jako třeba rodinné přívěsy nebo snad dokonce maringotky, ale na druhou stranu neposkytují tolik místa, aby v nich mohly bydlet rodiny s několika dětmi. Dva dospělí a jedno dítě, to je maximum. A asi to nikdy nebude lepší, jelikož je nezbytné, aby se tento druh obydlí vlezl na cestu a byl tak schopen přepravy i po normálních komunikacích. Z tohoto důvodu není možné očekávat žádný palác. Na druhou stranu je tu možné provést snadné a docela levně i nějaké přístavby typu terasa nebo lze spojit dva domky do jednoho. To lze však uskutečnit pouze u některých verzí a finančně to příliš výhodné není.

Co však výhodné je, to je status tohoto druhu obydlí. Na rozdíl od běžných cihlových staveb se v tomto případě nejedná o nemovitosti jako takové, a tudíž se na domky nevztahují stejná pravidla. To má celou řadu výhod. Minimálně to usnadní přihlašování takového bydlení na úřadech.