Rozlučte se s plastovými SIM kartami

Jistě to víte sami velmi dobře – SIM karty jsou velmi užitečnými nástroji, vždyť pouze díky nim jsme schopni řádně užívat naše mobilní telefony. Ač si pořídíte sebedražší chytrý přístroj oplývající dechberoucí výbavou a skvělým designem tak dobře víte, že bez drobné plastové karty v jeho útrobách vám bude tento kousek moderní techniky zcela k ničemu.
sim karty.jpg
Na druhou stranu, klasické SIM karty, tak jak je známe dnes, vám dozajista způsobily i nemálo nelehkostí. Dokáže vás snad zdržet něco více než vystání dlouhé fronty u vašeho mobilního operátora v případě, že potřebujete onu drobnou plastovou kartu vyměnit?

Nemluvě o trendu neustálého zmenšování, kdy prakticky s pořízením každého nového telefonu je zapotřebí jejího seříznutí, při němž může dojít k porušení kontaktů a následným komplikacím s funkčností. Již dříve nevelká plastová karta se tak stává stále drobnější, při nutnosti jejího vyjmutí tak není neobvyklým případem její ztráta.

Dalším nešvarem, který nelze opomenout, je fakt, že stačí, když se SIM karta v útrobách telefonu posune jen o milimetr, vyklouzne tedy z určeného pouzdra a celé zařízení se stává nefunkčním, jelikož postrádá signál. Při jejím následném umisťování na předurčené místo nelze opomenout ani fakt, že otevřít zásuvky dnešních telefonů není vůbec snadným úkolem, nemáte-li po ruce úzký delší předmět, který pasuje do drobného otvoru na boku šuplíčku.
mobilní aplikace.jpg

Přivítejte budoucnost

To vše však mohou vyřešit e-SIM, kterých se již brzy dočkáme, jen co budou dostatečně otestovány v zahraničí.

Mezi jejich hlavní benefity se řadí následující:

· bude se jednat o jednoduchý univerzální čip nainstalovaný v útrobách mobilního zařízení – můžete tak říci sbohem vyjímaná karty, či jejímu posouvání
· budete moci říci sbohem nekonečnému ořezávání dřívějších plastových karet
· změna operátora bude proveditelná dálkově, stejně tak i ostatní služby

Dozajista se jedná o další důležitý krok k většímu komfortu a spokojenosti zákazníka.