Proč nejsou tužkové baterie AAA tak populární jako jejich větší bratranci?

V dnešní době je prakticky vše na elektřinu. Nezáleží na tom, zda se jedná o televizi, počítač, troubu nebo dokonce zubní kartáček. Vše potřebuje přísun elektrické energie, aby fungovalo. Otázkou však zůstává, odkud tuto energii brát.

Jsou zde dvě možnosti: buď může být přístroj konstantně zapojen do zásuvky, jako je to v případě větších zařízení typu televize či stolní počítač. Nebo mohou mít vlastní baterie, které jim budou potřebnou energii po určitou dobu dodávat. Takto bývá řešena naprostá většina menších přístrojů.hromada nejrůznějších druhů baterií

Pokud jde o baterie, máme dva druhy. Jedny, které lze dobíjet z elektrické zásuvky. Najdeme je například v mobilním telefonu, laptopu a podobných zařízeních. A pak tu máme ten druh, který zkrátka po použití vyndáme a koupíme nový. Typickým představitelem zde mohou být nejrůznější ovladače, například od televize.

A z jednorázových typů jsou rozhodně nejčastěji používané baterie typu AA. Ty jsou s námi už dlouhou dobu a pravděpodobně ještě budou. Avšak co s věcmi, které jsou tak malé, že se tam tento typ nevejde? Pro ně jsou tu jejich méně známí příbuzní, tužkové baterie AAA lightpark.cz, nazývané běžně mikrotužky.

Výhodou je především jejich velikost. Díky ní můžeme mít i přístroje tak malé, že by se do nich běžné AA baterie nevešly. To poskytuje další možnosti ve vynalézání nových přístrojů. Ale proč v takovém případě nejsou používány pouze ony? Koneckonců jsou tu skoro stejně dlouho, jako klasické tužkové.

Ten hlavní důvod spočívá v tom, že jelikož jsou menší, nevydrží tak dlouho ani nedodávají tolik energie. To znamená, že pro větší přístroje je lepší používat klasickou velikost. Přeci jen, za prvé vydrží mnohem déle, a za druhé se s většími bateriemi mnohem lépe manipuluje. Navíc pro lidi se slabším zrakem je snáze viditelné, který konec kam patří.srovnání mikrotužkové a tužkové baterie

Přesto může dojít i k záměně, kdy zákazník přesně neví, jaký typ do daného spotřebiče patří. V takovém případě se může i stát, že si přinese domů špatný druh. Proto je třeba vždy číst návod na obalu, který jasně říká, které tam patří. Vyhneme se tak mnoha zmatkům.