Technické vychytávky v oblasti krásy

Fyzická krása je pro mnoho lidí podstatnější, než mnoho jiných vlastností, a tak se moderní technologie neustále vyvíjejí, aby pomáhaly lidem zdokonalit jejich vzhled. Na trhu s pomůckami pro vylepšení fyzického vzhledu již existuje spousta přístrojů, které slouží ke konkrétním vylepšením v té, či oné oblasti. Které to jsou, a jak je jejich využití výhodné?

Solárium

Solárium je přístroj, který slouží jako alternativa pro klasické opalování na slunci. UV záření v případě solária je silnější, než klasické opalování u vody, lze jej však srovnat s UV zářením slunce u Středozemního moře. Obecně lze tedy říct, že není o nic méně bezpečné, než klasické opalování. Mnohdy si lze ale povšimnout, že lidé, kteří četně navštěvují solárium, působí starší, než doopravdy jsou. UV záření je totiž rakovinotvorné, a má za následek vysychání kůže, a urychluje její stárnutí. Zatímco u moře čas od času vklouznete do vody, v soláriu ležíte jako ryba na suchu, a pouze se postupně pečete. I v soláriu se používají nejrůznější opalovací krémy, které tomuto mají zabránit, jejich úspěšnost však není stoprocentní. Solárium si pak lze pořídit domů, nebo jej využívat v salonech, kde jich mají více.

klasické solárium

Bělení zubů

Mít zoubky jako perličky je snem každé druhé osoby. Zuby však žloutnou, za což může mnoho faktorů, mezi něž patří kouření, pití nápojů jako jsou čaj, káva, či víno, rovněž také poškozená sklovina, a mnoho dalších. Moderní technologie však pokročila, a bělení zubů už je dostupné každému. Na bělení zubů se můžete objednat do kosmetického salonu, který disponuje přístrojem k bělení zubů, dále pak na některých zubních klinikách. Na trhu seženete i přístroje pro domácí bělení zubů, jejichž účinnost je však sporná.

bělení zubů

Úprava vlasů

Pro úpravu vlasů se už dlouhou dobu používá fén, který vlasy nejen osuší, ale může jim dodat objem. Rovněž často využívaná je žehlička na vlasy, která vlasy narovná, a uhladí. V tomto případě je nejlepší volbou žehlička s napařovací funkcí, která vlasy nevysušuje, a činí je krásně hladké a lesklé. Běžná levná žehlička na vlasy může vlasy vysoušet a ničit, takže se pak lámou a třepí. Pro krásné vlny se pak používá kulma, nejlepší je pak kulma kombinovaná s fénem, která nejenže vlasy natočí, ale dodá jim i objem.