Tchýně – věčné téma


Nelze žít bez ní a s ní s to nedá
Pokud matka Vašeho partnera již před nějakou dobu nezemřela nebo případně nežije na druhé straně planety bez toho, aby se v brzké době chystala na návrat do rodné země za účelem kontroly kvality života svých potomků, pak jsou tchýně prvkem, s nímž se musí každá žena ve vztahu prostě nějakým způsobem vyrovnat (milé dámy, Váš drahý taktéž musí snášet Vaši vlastní matku, takže se mu snažte nemít za zlé, že Vás jeho maminka dusí, jak se dá, jen když k tomu má sebemenší příležitost).
výrazná žena
Výjimečně se lze setkávat s rodinnými uspořádáními, v nichž snachy se svými tchýněmi bez větších problémů fungují a konflikty se zde téměř nevyskytují. Povětšinou se jedná o ty případy, kdy si je matka partnera vědoma toho, jak moc otravné bylo, když se do jejího vlastního partnerského života motala její vlastní tchýně a nechce sama opakovat stejně fatální chyby.
Pro většinu žen je však podobná symbióza a nenásilné fungování pouhým výplodem fantazie. Protože matky jsou od přírody protektivními tvory, zejména pak ty lidské a nejvíce v případech, že se jim narodí syn (o dívky se zřejmě matky bojí o dost méně, protože přístup k jejich vyvoleným mužům bývá diametrálně odlišný od toho, který vykazují směrem k vyvoleným svých dětí mužského pohlaví).
starší žena v parku 
Když dojde k překročení mezí
A že k nim dochází poměrně často. Jistě si samy dokážete vybavit minimálně dva či tří příklady toho, v jakých situacích Vám tchýně leze na nervy tím, jak se doslova dokáže „vecpat“ někam, kde není její místo a zde nadělat pěknou paseku.
Když k takovým překračováním dochází z její strany svévolně a opakovaně, pak dochází často ke sporům a někdy i kolizím, které se táhnou dlouhé měsíce, roky a někdy i třeba zbytek života.
V takovém případě si buďte hlavně objektivně jisté, že to byly skutečně ony, kdo se choval nepřístojně, jinak by se Vám za pár let mohlo od jiných členů rodiny dostat podobného příkladu zacházení, a jakým jste Vy sama přistoupila k matce svého muže. Je pravdou, že ne vše si musíte nechat líbit, není však dobré přehánět či si něco nepravdivého nalhávat, abyste ze sebe mohly mít lepší pocit.