Také řešíte malý byt? Anebo není až tak malý, jen je v něm málo místa na vaše věci?

Něco takového se může snadno stát i ve velkém bytě. Vlastně skoro každý neustále řeší to, že má doma málo místa na veškeré svoje věci. Ta hlavní příčina je jasná, věci jsou levné, a tak stále nakupujeme – třeba i to, co bychom vlastně vůbec nepotřebovali. Takže na nedostatek místa narazí přirozeně každý, kdo se nechá strhnout nákupní horečkou – majitelé malých bytů to pocítí dříve, nicméně ani těm, kdo žijí v prostorných domech, se taková situace časem nevyhne.

Pakliže neumíme krotit svou spotřebu, měli bychom si byt zařídit alespoň maximálně chytře a účelně tak, abychom s dostupným prostorem nakládali co nejvíce efektivně. A na to je ideální myslet hned na začátku – před tím, než svůj byt vybavíte nábytkem.

Existuje jeden chytrý a praktický způsob, jak si na omezené ploše dopřát maximum úložného prostoru, a zároveň byt zbytečně nezahltit nábytkem. Jistě je třeba uvést i to, že když svůj byt místo věcmi zahltíte nábytkem, také to nebude to pravé – nejlepší jsou totiž vzdušné a minimalisticky zařízené interiéry, ve kterých se můžete bez omezení pohybovat, takové, které mohou „dýchat“.

bed-1839184_640

A existuje jen jeden způsob, jak toho dosáhnout – volit hned od počátku takové praktické kousky nábytku, které vám doma zaberou minimum místa, a na vyhrazené ploše vám zajistí maximum úložného prostoru. Přesně takový je nábytek dělaný na míru, například vestavěné skříně.

Pokud jde o vestavěné skříně, tak si mnoho lidí myslí, že jsou nutně drahé, a proto se jim vyhýbají. Jenže tak to ve skutečnosti není, spíše je to tím, že lidé neumí jednotlivé kusy nábytku vhodně porovnat.

bedroom-1807837_640

Pakliže srovnáváte pouze cenu za kus, pak je to jistě pravda. Pokud však do výpočtu zahrnete i jednotku zabraného prostoru a množství úložného prostoru, který získáte, tak je výsledek zcela opačný – nábytek na míru je tou nejvýhodnější investicí pro váš byt!