Stylový nábytek? Použijte staré vinné sudy?


Sudy od vína, které dosloužila svému původnímu účelu je velice škoda ponechat ladem. To dnes vědí již někteří výrobci nábytku, kteří ze starých, vysloužilých vinných sudů vyrábí nábytek, nebo dekorace do interiéru. A není to ledasjaký ošuntělý, halabala stlučený nábytek. V případě tohoto unikátního materiálu se jedná opravdu o skvosty.
sudy na víno

Povíme si něco o tomto nábytku

Materiál na výrobu tohoto nábytku se získává ze sudů, které svého času sloužily ke zrání vína, hlavně červeného. Víno, které je uskladněno v dubovém sudu, totiž získává svoji příznačnou chuť a vůni. Jenomže takovýto sud je možné použít pouze třikrát. Jaké tedy může jeho další využití? A zde se nabízí využít jej k výrobě netradičního nábytku a zajímavých bytových doplňků. Tento nábytek je již svým materiálem jedinečný a nezaměnitelný.
·         Již prvotní výroba sudů dává tomuto dubovému dřevu ono typické zakřivení. Toto zakřivení se sud od sudu liší.
·         Dalším zajímavým prvkem, který činí tento nábytek unikátní, je stará patina na těchto vinných sudech. Sklepy, které bývají z kamene, pískovce nebo zděné totiž vtisknou každému ze sudů naprosto jinou patinu dřeva.
·         Jako další znak, že se jedná o staré použité vinné sudy, a který je charakteristický i pro tento druh nábytku, jsou vylisované pásy od obručí sudu.  Působí na dřevo sudu po celá leta.
·         Další zajímavostí tohoto nábytku je zabarvení dřeva, které mu vtisklo právě zrající víno. Odvíjí se od toho, jaký druh vína zrovna zrál, oblasti vinice a délky používání těchto starých sudů. Barvy dřeva jsou potom naprosto unikátní a nenapodobitelné. Vytvářejí ze starých vinných sudů jedinečné zboží.
sudy s vínem
·         Přidáme-li k tomu příjemné vinné aroma, které se mísí s vůní starého dubového dřeva, nabízí se nám zde kus nábytku vyvolávající příjemný pocit a nostalgii.
Sudy, ze kterých je nábytek vyráběn, se dovážejí ze zemí, kde je výroba vína nejvíce rozšířena, a to je hlavně Francie, Španělsko a Portugalsko.

5/5 - (1 vote)