O krok blíže ke hvězdám

Toužíte využít váš volný čas o něco více originálně než obvykle? V tom případě zamiřte na místo, které zcela jistě nenavštěvujete tak často jako jiné vaše oblíbené prostory k zábavě. Přijít si na své můžou i vaše děti a věřte tomu, že nebudou jediné, které hvězdná obloha a tajemství vesmíru chytnou za srdce.

projektor v planetáriu

Planetárium – zábava a zajímavost v jednom

Jistě si pamatujte takovou návštěvu planetária, kterou jste absolvovali ve škole. S dobou se změnily nejen jeho možnosti, ale i prostory a v konečném důsledku i samotný zážitek, který vám může poskytnout.

Je svým způsobem jedno, jaké planetárium se rozhodnete navštívit, protože jsou v současné době špičkově vybavené všechny a dopřejí vám úžasný zážitek a znalosti, o kterých jste doposud neměli přehled.

Budete mít na dosah hvězdnou oblohu, pohled na to, jak to přibližně vypadá ve vesmíru a možnost podívat se speciálním teleskopem nejen na hvězdy a souhvězdí, ale i na komety nebo na mléčnou dráhu.
model planety

Největší zážitek docílíte v noci

Planetárium je otevřené i v nočních hodinách. Je to z toho důvodu, aby poskytlo všem návštěvníkům dokonalejší zážitek a ještě větší možnosti k tomu, pozorovat noční oblohu. Jestli nechcete čekat v letním období na to, kdy se setmí, neváhejte v zimě využít nepříznivého počasí a brzkého stmívání, abyste se šli podívat a současně zabavit právě na toto místo.
mléčná dráha

Co vše můžete vidět a dozvědět se?

–       sluneční soustavu

–       pochopit zákon gravitace

–       různé výstavy planet, vesmírných těles a jiné

–       meteostanici

–       rozhledny

–       kopule na pozorování noční oblohy

–       speciální programy nejen pro skupiny, ale i jednotlivce

Zažijte i vy neopakovatelnou formu nových poznatků, zábavního vyžití a dokonalého způsobu, jak využít volný čas k tomu, abyste se nejen pobavili, ale i dozvěděli řadu neuvěřitelných informací. Vzít sebou můžete nejen rodinu s dětmi, ale i partnera nebo si můžete udělat hezký a příjemný večer se skupinou vašich přátel.

4/5 - (2 votes)