Někdy je lepší mít to všechno pod jednou střechou

Ostatně výhod to má nespočet. vám vyjmenuje jen několik důvodů, které vás dozajista přesvědčí. Ale všechno je to hlavně o přehlednosti. Často se totiž můžeme setkat s tím, že naše životy jsou tak trochu nepřehledné. On život sám je tak trochu nepřehledný, ale co se týče lidské společnosti, ta přehledná je a my si tedy ve všech aspektech života jako jsou finance a majetek ten přehled udělat můžeme.
domek s kulatou střechou
Často si lidé myslí, jak obelstí systém tím, že mají milion nejrůznějších míst. Vezměme si jenom domácnost. Některé domácnosti vaří na plynu, topí uhlím a svítí elektřinou. Všechny tři „zdroje“ následně mají u rozdílných společností a uhlí kupují tak nějak náhodně přes rok, aby bylo co možná nejlevnější. Často se nám potom stává, že si myslíme, jak jsme ušetřili. Jenomže to je jenom proto, že to vidíme odděleně. Pokud bychom sečetli náklady těchto kategorií do jedné kolonky, zas taková paráda by to nebyla, to nám věřte. Čím jednodušší jsou náklady, tím jednodušeji se s nimi nakládá. Vezměme si druhou domácnost, která topí, vaří a svítí na elektřinu. Má jednu kolonku, jednoho dodavatele. Pokud chce změnit dodavatele, dívá se jenom na elektřinu. Nemusí hledat nic víc. Má jednu společnost, se kterou má jednu smlouvu a tečka. Žádné desatero společností, žádné desatero smluvních podmínek. Život je tak trochu přehlednější a je mnohem jednodušší „migrovat“ mezi společnostmi, protože se můžete snáze přemisťovat za tou nejlepší nabídkou.
zmatená žena

A není to jenom domácnost

Často lidé, kteří moc nevyužívají investic či nemají nějaké velké plány a o své finance se nestarají, mají desatero bank, kde mají nejrůznorodější účty, které ani nevyužívají. Ono je něco jiného, mít například účet pro zahraniční výběry z bankomatů s nulovým poplatkem, pak spořicí účet s nejvýhodnějším úrokem a následně běžný účet s nulovými poplatky v Čechách. Jenomže mnozí lidé nad tím zas tak nepřemýšlejí. Někdy je možná ideální banka jedna. A co si budeme, investice je nejlepší mimo banku, protože ta vám nabídne maximálně 2 % úrok. To zas taková sláva není.