Jak jste na tom s balicím materiálem před stěhováním

Balicí materiál je jednou z prvních věcí, které lidé poptávají před započetím stěhování. Důležité je nejen mít jej dostatek, ale také velmi záleží na jeho provedení.

Noviny a časopisy

Za socialismu byli lidé zvyklí balit stěhované předměty do starých novin. Perfektně se k tomu hodilo zejména Rudé právo, to vycházelo v obrovském rozměru listů, byla to zkrátka velká plachta, do níž jste pohodlně zabalili talíře, sklenice, knihy, hračky a mnoho dalších předmětů. Tuto tradici si někteří z nás přenesli do současnosti a prakticky ji opakují u každého stěhovacího procesu. Netuší však, že si tím zbytečně komplikují život, a zahrávají se svým zdravím, neboť tiskařské barvy jsou toxické a navíc neskutečně zapáchají.

kartonové krabice

Bublinková fólie

Odložte raději staré výtisky časopisů a opatřete si docela obyčejnou bublinkovou fólii. Ta se prodává v rolích, a dokonce, máte-li sjednané levné stěhování v Praze, stěhovací firma vám fólii může nabídnout buď zdarma jako bonus v rámci služeb, anebo k odkoupení. Zároveň si můžete u stěhováků pronajmout kartonové krabice a ještě více si proces balení věcí usnadnit.

papírový karton

Kartonová vlna

S kartonovou vlnou se poměrně často setkávají lidé, co nakupují zboží na Internetu. Mnoho e-shopů používá tento materiál pro vyplnění volného prostoru v krabicích, a vám by rovněž mohl posloužit. Kartonové vlně se také říká „kartonová střiž“. Vyrábí se z papírového kartonu jeho prostřiháváním, čímž vznikne pružná hmota, podobná tahací harmonice.

Stretch fólie

Stretch fólie je velmi tenká speciální polyetylenová fólie navinutá v roli, která se perfektně hodí pro balení velkých předmětů, co se nevejdou do žádné krabice, např. nábytku a jeho rozebraných částí nebo velkých domácích spotřebičů. Fólie je velmi pružná a natahovací a zároveň dostatečně pevná, aby ochránila tyto předměty před mechanickým poškozením.