Finanční injekce pro podnikatele

Banky nenabízí pouze úvěry pro občany, ale také pro podnikatele. Abyste si o tento úvěr mohli zažádat je hlavním kritériem mít identifikační číslo osoby tedy IČO. Jedná se o podnikání v rámci České republiky. Jako další velmi důležitý dokument je daňové přiznání. Tyto úvěry pro podnikatele můžeme rozdělit na dva druhy. A to na úvěr investiční a úvěr provozní. Samozřejmě můžete jako podnikatel využít také kontokorent nebo granty. Poj´dme si blíže představit produkty pro podnikatele a jejich výhody nebo nevýhody. Už dle toho je poté možné vybrat správný produkt, který je šitý přímo na míru. Pokud si jdete žádat do banky o úvěr, je dobré vědět, co chcete a kolik chcete půjčit. Banky také velmi dobře slyší na ručení nemovitostí.
dva lidé u pc

Investiční úvěr pro podnikatele


Tento druh úvěru se Vás týká, pokud chcete rozšířit své podnikání například o nové stroje, rekonstrukce nebo třeba koupě skladových prostor, kanceláře a jiné. Investiční úvěr má delší dobu splacení a tedy i pro podnikatele výhodnou úrokovou sazbu. Ale každá banka má různé podmínky tak je dobré si projít nabídky více bank a vybrat tu nejvýhodnější.

Provozní úvěry pro podnikatele


Potřebujete se předzásobit ve skladu? Tak právě pro Vás je provozní úvěr. Zajišťuje podnikateli provoz, zásoby zboží, ale také pokryje jiné provozní náklady. Tento typ úvěru je neúčelový a není zde potřeba ani ručitel. Ale opět jak u investičního úvěru záleží od podmínek banky.
ruce na kravatě

Kontokorent je také řešení


Tento druh úvěru mohou velmi lehce získat i nováčci v podnikání. Nemusíte v bance dokládat předešlé daňové přiznání jak u jiných úvěrů. A ve většině případů je možné získat až 50 tisíc korun.

Granty


I banky pro začínající podnikatele poskytují granty. Výhodou je, že je nemusíte vracet. Podmínkou pro získání je ovšem vlastní finanční spoluúčast, všechny peníze musíte vynaložit na účel grantu a vše doložit účtenkami, fakturami.