Co si představíte pod pojmem ,,Hammam“?


Hammam jsou turecké lázně pocházející z islámského světa.Tento druh lázní vznikl asi před tisíci lety na základě přísných požadavků na očistu těla. Inspiraci nalezly turecké lázně v římských termálních lázních, které byly velice oblíbené hlavně římskými panovníky a senátory.
kartáč a osušky

Jak vlastně lázně Hammam fungují?

·         Hlavním principem tureckých lázní je prohřívání těla. Toto prohřívání probíhá v páře při vysoké vlhkosti. Teplota se v této místnosti nachází okolo 50 °C.
·         Jakmile je pokožka dostatečně prohřátá, nastává další fáze. V této fázi se provede peeling za pomoci speciálního mýdla a žínky. Cílem tohoto peelingu je dokonalé odstranění staré kůže. Tělo tak zbavíte odumřelých buněk, zároveň však kůži dokonale prokrvíte.
·         Poslední fáze je tvořena mýdlovou masáží, některá centra poskytují zábaly. Mýdlová masáž má za úkol uvolnit celé tělo. Jedná se de facto o pěnovou masáž, která bude vaše tělo hýčkat. Mýdlo rovněž působí na další z našich smyslů, a tím je čich. Exotická vůně pěny navodí příjemnou uvolňující atmosféru. Rovněž zábaly bývají obohacené vonnými esencemi, které by měly příjemně působit na naši mysl.
kohoutky na zdi

Jak vlastně turecké lázně vypadají?

Pro turecké lázně je typická kruhová místnost obložená mozaikovými kachličkami či kamenem. Tyto kachličky mohou mít různé barvy. Uprostřed místnosti se nachází kamenný stůl s vyhřívanou deskou. Právě na tomto stole probíhají masáže. Po celém obvodu místnosti bývají sedadla, kde můžete odpočívat během nahřívání.
Turecké lázně v České republice zažívají velký rozmach. Jsou stále více využívané právě ve stylu wellness. Vzhledem k současnému hektickému stylu života je wellness velice populární. Lidé se snaží hledat způsoby, jak si odpočinout. Stále se hledají nové způsoby relaxace. Jedním z nich je právě Hammam, který nabízí jednak příjemnou očistu těla, jednak relaxaci, zároveň ale uvolňuje svalstvo a zlepšuje krevní oběh. Neváhejte, a určitě turecké lázně vyzkoušejte.