Co navštívit v Londýně

Představovat toto známé evropské město je zbytečné. Snad jen rychle připomenu, že se jedná o 1 572 kilometrech čtverečných velké město ve kterém žije přes osm milionů obyvatel. Je to centrum obchodu, bankovnictví, kultury a samozřejmě také módy.
královská vlajka
 
K Anglii neodmyslitelně patří jeden z největších idolů mladších generací, a to kouzelník s jizvou ve tvaru blesku na čele Harry Potter. Tato literární postava vznikla pod perem spisovatelky J.K.Rowllingové. A právě v Londýně se odehrává několik scén. Co tak navštívit nádraží Kings Cross a najít nástupiště 9 a ¾?
 
Pořád málo? Není problém. Pokud si uděláte výlet do třicet kilometrů od Londýna můžete
Navštívit jedinečné ateliéry, kde se příběh o mladém kouzelníkovi a jeho přátelích natáčel. Ateliéry jsou připravené pro turisty a můžete si detailně prohlédnout například Bradavice nebo Příčnou ulici či ochutnat máslový ležák. Ale pozor svůj vstup si musíte zarezervovat předem, a to na přesný čas.
cedule sherlock holmes
 
Jestli vám Harry Potter nic neříká a jste spíše fanoušky starších literárních hrdinů navštivte adresu 221B Baker street. Kdo že zde bydlí? Nejspíš nejznámější detektiv všech dob Sherlock Holmes. Otevřeno je každý den od devíti do šesti. Můžete si prohlédnout autentické místnosti a jejich vybavení a tím se přenést do dob slavného detektiva. Na památku si můžete zakoupit několik suvenýrů.
 
Pokud se vám zachce trochu erotiky můžete navštívit Soho. Jedná se o čtvrt, která byl dlouho proslulá právě svým zaměřením na erotično. Nyní je také považováno za centrem LGBTQ komunity.
 universal studios
Jestli jste spíš na exotično, podívejte se na China town. Milujete čínská jídla? Zajděte si sem na oběd, protože tento kousek Londýna je přeplněn autentickými čínskými restauracemi. Vychutnejte si čínské nudle nebo jiné dobroty společně s příjemnou atmosférou a nechte se unášet asijskou kulturou přímo v centru Londýna.