Clash of Clans


Před několika měsíci jsem si vzpomněl na hru, kterou jsem dříve velice často hrál. Znovu jsem ji nainstaloval na dlouhé přestávky ve škole a doteď se ji hodně věnuji. Pokud znáte třeba Clash Royale, vytvářeli jí stejní tvůrci. Proto vám možná některá jména jednotek budou povědomá. Ovšem nejedná se o stejnou hru. Její systém je velice odlišný. Boje jsou ale také řízeny umělou inteligencí, ale bojový systém je i přes to jiný.

pistole clash of clans

Základním elementem hry je vaše základna, ve které budete trávit drtivou většinu času ve hře. Měli bychom si vysvětlit princip. Ve hře máte pár základních hracích surovin – zlaťáky a elixír. Později se vám také přidá takzvaný „dark elixír“. Máte k dispozici plochu 44×44, na které stavíte budovy. Základní budovou je takzvaný „Town Hall“. To je budova, na které nejvíce záleží. Její vylepšení pro vás odemyká hrozně moc možností. Úrovně jiných budov jsou limitovány právě budovou hlavní. Maximální úroveň třeba dolu na zlaťáky je třeba 8, ale další úroveň hlavní budovy odemkne další možné úrovně. To není ale vše – odemyká třeba i další budovy.

Budov je v Clash of Clans spousta. Některé jsou budovy, které vám zlepšují obranu, některé útok a některé vám generují suroviny. Důležité je, že každá budova stojí nějaký čas na vylepšení a stojí také dost surovin. V prvních fázích hry se pohybuje čas vylepšení na pár hodinách. Později dnech a v konečné fázi, do které se dostanete až za pár let aktivního hraní, to trvá ku příkladu 2 týdny. Není to tedy hra, kterou byste mohli hrát celý den.
fortnite počítačová hra

Díky útokům se také dokážete zabavit. Pro útok si jednoduše sestavíte armádu, která má za úkol zničit základnu nepřítele a ubránit se jeho útočným budovám. Útok v pozdější fázi musíte opravdu hodně promýšlet, jelikož velké úrovně obraných budov mohou v případě neznalosti zamést vaši armádu jako prach bez problému. Můžete se také připojit do clanu a útočit v klanových válkách, ovšem to už je trošku pokročilejší.