Bazénová chemie není nepřítel

Při pravidelném užívání bazénu v parných letních dnech je zcela normální, že se do koupací vody postupně dostanou různé mechanické nečistoty. Těchto pevných nečistot se dá poměrně snadno a rychle zbavit pomocí různýchnástrojů a přípravků. Ovšem i při pravidelném odstraňování mechanických nečistot po čase spatříte, že se na dně a stěnách bazénu tvoří nevzhledné povlaky různých usazenin a samotná voda se zakaluje a mění svou barvu. V tomto momentě Vám může pomoci jedině bazénová chemie. Jedná se o naprosto bezpečný, snadný, rychlý a finančně nenáročný způsob čištění bazénové vody.

Komplexní péče o vodu

Velmi významným a důležitým ukazatelem celkové kvality je hodnotapH vody. Jak vody kyselé, tak i zásadité jsou náchylnější k různým bakteriologickým znečištěním. Ideální je tedy udržovat pH vodykolem hodnoty 7, kterou je vyjádřena voda neutrální a tedy nejméně vhodná pro množení různých bakterií. Toho lze dosáhnout použitímspeciálních přípravků, které vám dlouhodobě zaručí správnou hodnotu pH vody. Zvolit můžete buď kapalný, nebo granulovaný přípravek. Pokud si nevíte rady se správnou volbou těchto chemických pomocníků, obraťte se na nás, pomůžeme vám vybrat přípravek dle vašich požadavků a potřeb.

Chraňte své zdraví

Téměř každý člověk v parných letních dnech ocení možnost zchladit své rozpálené tělo v osvěžující vodě. Přímo ideálně stvořené jsou k tomuto účelu bazény. Ovšem častým používáním se voda postupně začne znečišťovat a pamatujte, žekoupel ve špinavé vodě není zrovna prospěšná vašemu zdraví. Součástí dodržení řádných hygienických standardů je správná hodnota pH vody, která je důležitá k zamezení rozmnožování a šíření různých bakteriálních nečistot. Toho lze dosáhnout pravidelným používáním přípravků, kterých existuje mnoho druhů od různých výrobců. Rádi vám pomůžeme s výběrem toho správného přípravku, který bude odpovídat vašim požadavkům a přáním.

Neutrální voda je nejlepší

Pro lidskou pokožku je nejméně zatěžující koupání v neutrální vodě, oproti vodám kyselým a zásaditým. Udržení vody v pásmu její neutrality, což představuje pH vody o hodnotě 7, lze pravidelným použitím kapalných či granulovaných přípravků, které dokáží vodu přikyselit či naopak. Nejdříve však musíte znát přesné hodnotu složení vaší vody a na jejím základě vybrat ten správný přípravek. Pokud si nebudete jisti svým výběrem, obraťte se s důvěrou na nás.