Balkonové osvětlení bez elektřiny – 4 nápady na venkovní atmosféru

Balkon je něco jako venkovní obývací pokoj. Pokud je venku teplo a slunečno, jdete jednoduše ven. Koneckonců, co je lepší než se nechat hřát sluncem při pití kávy? Samozřejmě i ve večerních hodinách zde můžete strávit několik relaxačních hodin a to až pozdě do noci. Podobně jako u zahradního osvětlení, musíte vybavit svůj balkon dostatečným množstvím venkovních světel. Díky LED světlům můžete čas venku strávit s rodinou či s přáteli dokonce i ve tmě.

Co když ale na balkoně nejsou žádné elektrické přípojky pro venkovní osvětlení? Pak se vraťte zpět k balkonu bez elektřiny.

lucerna na stěně

Solární led lampy

Máte-li větší balkon, je nutné umístit již na o něco silnější osvětlení. To vytváří např. LED solární světla nebo solární koule. Jsou také často k dispozici jako zahradní osvětlení a potřebují jen několik hodin slunečního světla za den na dobití. Také velmi dekorativní jsou solární lucerny, které můžete kdekoliv zavěsit. Který typ solárních žárovek si vyberete, je jen na vás. Mezi další možnosti patří zdobení balkónových zábradlí solárními světelnými řetězci, skrývání solárních lamp v květináčích nebo umístění dekoračních solárních světel na balkon a terasu.
kulaté světlo

Ale existují i ​​solární LED zápustná svítidla, která jsou vodotěsná a ani mráz je nemůže poškodit. Jsou zvláště vhodné pro oblasti s nebezpečím zakopnutí, protože jsou zapuštěny do země jako zapuštěná svítidla..

Petrolejové lampy

Petrolejové lampy jsou také velmi pěkný způsob, jak vytvořit světlo na balkoně. Svítidla můžete kdykoliv umístit kdekoliv, nebo je použít jako stolní lampu. Je důležité, abyste petrolejové lampy umístili na pevný a bezpečný povrch, aby se nemohli převrhnout.

Lucerny

Pokud máte rádi svíčky jako přírodní zdroj světla, pak jsou lucerny také pěkným způsobem, jak osvětlit balkon. Poskytují teplé světlo a přeměňují balkon na romantickou oázu. Nejlepší ze všeho je, že ani nemusíte kupovat lucerny. Stolní lampu můžete sami vyrobit z různých materiálů. Například ze sklenic, plechovek nebo dokonce z betonu. V zásadě můžete nechat svou fantazii volně běžet.

LED svíčky

Máte-li v domě malé děti, použijte raději svíčky napájené bateriemi. Poskytují také atmosférické plápolání, ale bez rizika požáru. Pokud by na balkóně bylo trochu shonu, nemůže se nic stát. Proto je můžete bez váhání položit na podlahu balkonu nebo na schody. LED svíčky obvykle vypadají docela nudně jako sluneční venkovní světla. Můžete je také trochu zkrášlit. Například s mozaikovými kameny. Pusťte fantazii uzdu. Mimochodem, můžete také kombinovat LED svíčky a lucerny a učinit tak váš balkon ještě útulnější.

.

Jak můžete vidět, je zde spousta možností, pokud jde o osvětlení balkonů s venkovními světly. Ať už nyní používáte klasické lampy nebo moderní solární LED reflektory, i bez zásuvkového sloupku můžete vytvořit příjemné sluneční světlo a přizpůsobit jej vašim potřebám.